Marseille, Vélodrome, vezette: Nicola Rizzoli (olasz).

Anglia: Hart – Walker, Smalling, Cahill, Rose – Rooney (Wilshere, 77.), Dier, Alli – Lallana, Kane, Sterling (Milner, 87). Szövetségi kapitány: Roy Hodgson.
Cserepad: Milner, Vardy, Clyne, Forster, Henderson, Sturridge, Stones, Wilshere, Barkley, Bertrand, Rashford, Heaton.

Oroszország: Akinfejev – Sennyikov, V. Berezuckij, Ignasevics, Szmolnyikov – Neustädter (Glusakov, 80.), Golovin (Sirokov, 77.) – Szmolov (Mamajev, 85.), Satov, Kokorin – Dzjuba. Szövetségi kapitány: Leonyid Szluckij.
Cserepad: Siskin, A. Berezuckij, Juszupov, Glusakov, Mamajev, Lodigin, Sirokov, Marinato, Ivanov, Szamedov, Torbinszkij, Kombarov.

G.: Dier (73.), V. Berezuckij (92.)

Sárga lap: Cahill (62.), ill. Sennyikov (72.)

Az angolok számára nagy csalódást okozó 2014-es világbajnokság után a franciaországi Európa-bajnokság rajtja sem úgy alakult, ahogy azt a szigetországiak elképzelték.

Az első félidő egyértelműen a Hodgson-csapaté volt, amely egymás után vezette akcióit, igaz komoly helyzetig csak két alkalommal jutott, mindkét alkalommal Adam Lallana járt közel a gólhoz.

A folytatásban éledezni kezdett az addig inkább csak a védekezésre fókuszáló orosz csapat, de a hajrában növelték a tempót az angolok, és egy szemrevaló Dier-szabadrúgásgóllal változtattak is az eredményen.

A hosszabbításban aztán jött a hidehzuhany Kane-ék számára: a meccsen ziccerig nem is jutó oroszok egyenlíteni tudtak a 92. minutumban.

Az angolok kilencedszer szerepelnek Eb-n, és kilencedszer sem tudtak győzelemmel indítani.

PERCRŐL PERCRE:

93.: VÉGEEE!!!! EGY-EGY!!!

!!! Anglia-Oroszország 1-1, Berezuckij, 92.p. !!! – az előrehúzódó Berezuckij felhőfejese után áthullott a labda Hart fölött a kapu jobb oldalába. Berezuckij a gólszerző, Glusakov már a gólvonalon túl perdítette bele.

90.: Három perc.

87.: Csere: Sterling helyett Milner.

85.: Csere: Szmolov helyett Mamajev.

84.: Kane 27 méteres szabadrúgása szállt el méterekkel a kapu fölött.

80.: Csere: Neustädter helyett Glusakov.

77.: Csere: Golovin  helyett Sirokov, Rooney helyett Wilshere.

Anglia-Oroszország 1-0, Dier, 73.p. – 18 méteres szabadrúgásból csavart el a sorfal fölött-mellett, nem ment a sarokra, de olyan erővel lőtte meg, hogy Akinfejev nem tudott felnyúlni.

72.: Sennyikov-sárga.

70.: Rooney lövését tenyerelte bravúrral a lécre Akinfejev! A kipattanót Lallana szintén a kapufára lőtte, de már lesről.

63.: Szmolov átlövése csavarodott el fél méterrel a bal alsó mellett, Hart biztosított.

62.: Cahill-sárga.

59.: Az első orosz szögletnél Diernek sikerült a saját kapujára fejelnie, a földre pattanó labda a léc alá tartott, de Hart figyelt, és kikanalazta újabb szögletre.

55.: Rooney 24 méteres szabadrúgása súrolta a háló tetejét.

50.: Kokorin passzolt be jobbról, Rooney vágta ki a labdát kétségbeesetten.

46.: Folytatáááás!!!

45.: Vége a félidőnek! 0-0. Tetszetős angol akciókkal fűszerezett, jóiramú első félidőt láthattunk. Biztonsági focit játszanak Kokorinék.

40.: 8-1 a kapuralövések aránya az angolok javára.

37.: Kane tekert be a kapu elé, Akinfejev most is résen volt.

34.: Rooney életerős lövését bokszolta vissza a mezőnybe Akinfejev.

31.: Alli fickándozott ismét az orosz kapu előtt, szögletre tisztáztak az oroszok.

25.: Sterling tört volna kapura, Berezuckijon túljutott, de Szmolnyikov becsúszva mentett.

21.: Megint Lallanára játszották ki a figurát: a Liverpool-játékosa jobbról, 12-13 méterről vehette célba a hosszú alsót, nem sokat tévedett.

18.: Sterling szólózott és sarkazott vissza, a mögötte érkező Rose játszott be balról középre, Alli előtt elsuhant a labda!

17.: Satov adott be, Ignasevics fejese kapura ment, de Hart könnyedén begyűjtötte a labdát.

13.: Kane durrantott el egy patront 25-ről.

12.: A második angol szöglet: Smalling fejelhetett a 11-es pont környékéről…. Akinfejev kezébe.

7.: Rooney és Walker előkészítése után Lallana lőtt Akinfejevbe 11-ről, kecsegtető helyzetben!

3.: Dele Alli hatalmas erővel zúdított pár méterrel a kapu fölé a 16-os előteréből.

1.: Az angolok kezdték.

21:00.

""

Raheem Sterlinget jelölték a kezdőbe, és nem Jamie Vardyt az angol válogatott szombat esti Eb-rajtján, Marseille-ben, ahol Oroszország lesz az ellenfél a B-csoportban.Wayne Rooney ismét a középpályássorban szerepel. Kövesd élőben a fejleményeket velünk!